Tato společnost je totálně přetížená.

A je jen na nás, jak moc toho chceme být součástí.

Co si pod tím vším přestavit ?

Jsme zahlceni a ze všech stran neustále atakováni informacemi, hlukem, různými zvuky, barvami, hlasy. Zkrátka pořád okolo nás někdo mluví, nebo hraje rádio, televize. Z počítače se na nás valí spousta informací a komunikátory pípají, protože nám někdo chce něco sdělit, nebo jen pokecat. V práci je toho hodně, doprava je šílená. Děti potřebují vozit na kroužky a tak. Je potřeba nakoupit a uvařit, postarat se o rodinu a uklidit byt. Je toho zkrátka mnohdy MOC !!!

Já sama hodně pracuji na počítači, přes facebook, maily, instagram a musím říct, kolikrát mi z toho jde hlava kolem. Možná ani ne z mé práce, protože pokud se na ni plně soustředím, jde vše hladce a vytvořím co mám a následuje uspokojivý pocit a spokojenosti, že jsem to dokončila.

Já sama jsem na sociálních sítích dost často. I proto, že moji zákazníci a pracovní tým jsou na sociálních sítích a používáme je jako možnost komunikace a sdílení. Mám u sebe vypozorováno, jak mě často různá upozornění odvádějí právě od práce a rozhazují moji pozornost. Najednou mám pocit, že si něco musím hned přečíst nebo musím ihned reagovat. Protože když už tam jste, tak se nám ukazují příspěvky, které nás zajímají a mi hned šup a čteme je a procházíme další a další nabídky nebo i videa, co nám Fb nabízí a nakonec zjistíme, kolik času nám to vzalo a nic moc nedalo.

Ve finále, když se nechám do téhle hry vtáhnout, stane se něco s mým mozkem…. ,, JE PŘETÍŽENÝ “ a najednou se cítím rozstřelená na 1000 kousků a zcela mimo vnímání svého těla.

Mám ráda moderní technologii a možnosti co nám nabízejí. Díky nim mohu pracovat z domova, jsem svou paní.

Ale znáte to přísloví: Dobrý sluha, zlý pán.

Uvědomuji si to rozstřelení mé mysli čím dál tím víc. Protože toto se neděje jen pokud jste na na sociálních sítích, tohle se děje všude tam kde je spousta lidi, zvuků, barevných nápisů a upoutávek. Díky těmto lákadlům mnohdy nevím co dřív.

Co všechno potřebuji a chci.

 1. chci být lepší mámou a partnerkou
 2. chci cvičit yogu
 3. chci zhubnout
 4. chci zdravě jíst
 5. chci cestovat
 6. chci si přečíst tuhle knihu
 7. chci vidět tenhle film
 8. chci jít do kina
 9. chci umět vařit nová cizokrajná jídla
 10. chci změnit životní styl
 11. chci se naučit jazyk
 12. chci trávit vice času venku
 13. chci lidi vídat častěji
 14. chci vytvořit projekt pro lidi
 15. chci přednášet
 16. chci tancovat latinské tance, které mě fascinují
 17. chci si upravit webovky
 18. chci se naučit…. atd.

Poznáváte se v tom? Je toho prostě moc a den má jen 24 hodin. Uvědomuji si však, že i kdyby den měl 48 hodin, stejně bych to nestihla.

Potřebovala jsem najít řešení, aby mi z toho v hlavě nehráblo a moje tělo nemělo potřebu mi dát fyzickou STOPKU v podobě úrazu, nemoci. Nebo aby z toho všeho honění, nátlaku, stresu a honění se až do úplného padnutí, nedostala se z toho všeho syndrom vyhoření.

Protože tohle se běžně lidem, co neumí včas zabrzdit prostě stává. V tomhle je to naše tělo naprosto úžasný !!! A já mu jsem tak moc vděčná, že moje přešlapy dává a má se mnou trpělivost.

A řešení existuje.

Mít se víc ráda.

Když se totiž vrátím tam shora, tedy z mé hlavy zpět do těla a dovolím si tělo zase procítit a uvědomit si jak se cítí, tak přesně vím kde je chyba a jak ji napravit.

A jak to napravuji ?

 1. Snažím se nalézt klid. Odpojím se od sociálních síti a od internetu a zaměřím se pouze na jednu věc. Používám několik krátkých energetických cvičení, které mě během chvilky vrátí zpět do přítomnosti a dodají energii. A pokud nejsem vyloženě fyzicky vyčerpaná, vezmu pejsky a jdu do přírody. Nebo se pohrabu v záhoncích na zahradě. To byste nevěřily jakou moc má hrabaní se v hlíně. Spojí vás to s energii země raz dva. Pokud ale jsem vyčerpaná tak jdu raději chvilku relaxovat a odpočívat.
 2. Dopřeji si fyzický odpočinek a relaxaci. Zavřu se do koupelny, napustím si horkou vanu s mořskou solí a naložím se do ní. Věnuji se 30 minut opečování svého těla, kůže a vlasů. Používám k tomu svou milovanou kosmetiku, kterou nějaká úžasná duše vymyslela a začala vyrábět podle starých východních receptur tak, aby dodala tělu živiny, přenesla do něj energii která je obsažená v přírodě a nezatěžovala tělo zbytečnou chemií. Ty jemné vůně z ní a ten čas, který jsem věnovala sama sobě je dokonalý a už jen to mi dobije baterky. Navíc je i má pleť prokrvenější a hebčí 🙂
 3. Pustím si nějakou klidnou a příjemnou relaxační hudbu.
 4. Vynechám svou oblíbenou kávu (ta totiž tahá energii z našich rezerv) a nahradím ji čajem. Mám svých pár čajových oblíbenců 🙂
 5. Vynechám víno a alkohol. On totiž alkohol i káva na chvilku energii a pocit, že ji máte dodá, protože ji vytáhne z rezerv těla. Ale pak je ten propad do únavy mnohem větší, jelikož vaší energetickou rezervu si vzalo tělo ze svých zásob, aby ho dokázalo zpracovat. A vy jste unavenější a unavenější.
 6. A začnu chodit brzo spát. SPÁNEK je asi nejvíc největší lék co znám a navíc je zcela zdarma. Mám k tomu hodně co říct, ale napíšu o spánku celý článek, protože je to fakt důležitý. Musíte dobře spát, aby se vaše tělo a mysl mohla zregenerovat. Tedy nabrat zas sílu na další den. Jinak nemůže přece fungovat na 100%.Je toho dost co se dá pro tělíčko a duši udělat.

Ale složité to není, chce to jen trochu pevné vůle. A taky nechtít všechno změnit najednou, to prostě nefunguje.

Uvědomuji si, že pokud chci být v pohodě, zdravá, plná sil, užívat si rodinu, přátele a dělat dobře svou práci, tak se musím o sebe dobře postarat, což znamená víc se pohybovat, zdravěji jíst a víc spát. Jenže já jsem k tomu navíc chtěla ještě zábavu a byla schopná začít dělat všechno naráz, ale pak jsem nedělala nic pořádně.

Tak si to co chci změnit kouskuji na menší díly.

Nezvládnu změnit při svém vytížení celý jídelníček najednou… zvlášť pokud si vařím sama!!! Tak co změnit jen nějakou jeho část… ? Pravidelně snídat teplé kaše jsem se taky naučila. Takže teď změním večeři. Protože jedno jídlo denně určitě dokážu uvařit jinak než jsem zvykla. Navíc mi i tahle malá změna pomůže v mém dalším chci a tím je zhubnout 🙂

A 2x týdně taky zvládnu půl hodinku či hodinku mé oblíbené yogy.

Takovéhle cíle jsem schopná určitě zvládnout. A postupně můžu přidávat další malé změny a uskutečňovat je v klidu a bez přílišného tlaku na své tělo a i na mysl. A pak se v tom mohu cítit pohodlně, spokojeně a hlavně odpočatě.

Možná to s vámi rezonuje a vidíte se v tom. A třeba mi napíšete do komentáře, jakou malou změnu byste rádi do svého života pustili vy. Budu ráda.

Katka

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.