Jak se snadno a rychle zklidnit.

Najdi svůj střed – bod Hara.

Občas jsme tak nějak mimo sebe, nebo uštvaní a uhonění s hlavou bolavou od všeho co potřebujeme ještě udělat nebo vymyslet. To není dobré! Jak si rychle můžete pomoci a zklidnit se během pár minut pomocí nenáročné techniky? Tak čtěte dál.

Energetické cvičení dýchání do bodu Hara je základní technikou. Je to takový rychlý návrat k sobě a do klidu. Je to propojení mysli, těla i duše. Bez tohoto propojení nejsme tak úplně sami sebou.

Dám vám příklad. Jdete na důležitou schůzku a jste pěkně vystresovaní, máte strach, žaludek na vodě a vůbec si nejste jistí sami sebou. To není dobrý pocit, navíc to z vás čiší už na první pohled. To není vůbec dobré!!! V ten moment je dobré si najít minutku a zastavit se a provést centrování. Uvidíte, že během chvilky se váš pocit naprosto změní. Jen si dopřejte tu chvilku navíc pro sebe i když třeba spěcháte. Netlačte na sebe, možná jen potřebujete o pár nádechu do svého středu víc než doma. Dopřejte si je, děláte to pro sebe a své tělo. STRES je zabiják !!!

Tak a jdem na techniku…

Co je bod Hara a kde ho najdu ?Přiložte si pod svůj pupík 3 prsty a představte si od tohoto místa čáru procházející skrze břicho k páteři. Bod Hara se nachází na této pomyslné přímce někde uprostřed břicha. Můžeš si ho představit jako kuličku ve které je energie. Tento bod je těžištěm fyzického těla. Je považován za původní zdroj energie člověka. Je to střed tvého těla. V hlavě sídlí rozum,v srdci láska a v břiše ty na tělesné úrovni.

Ve videu máte návod jak bod Hara aktivovat a jak s ním pracovat.

Toto cvičení můžete provádět několikrát denně a téměř kdekoliv. Ze začátku ho provádějte někde kde budete mít klid. Jakmile pocítíte, že jste sami v sobě a ukotvení je hotovo!!! Jste ve svém středu. Opakujte cvičení několikrát denně, bude vám na to vycentrování pak stačit jen pár nádechů a výdechů.

Uvidíte, že jakmile tuhle techniku ovládnete, tak vám věci budou připadat jiné a vy se budete cítit také jinak. Plni energie a zcela v přítomnosti, pokaždé, kdy ji procvičíte.

Přeji pohodové učení, cvičení a příval energie.

Katka Guthová

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.