Co je vlastně Tao tantra

Co je tantra ? 

Je svoboda, je to osvobození od  všech výplodů mysli, od hrátek mysli, je to osvobození od všech struktur, osvobození od druhých.

Tantra je prostor k bytí. Tantra je osvobození.

Tantra není náboženství v běžném slova smyslu – náboženství je hra mysli. Náboženství vám dává určitý řád. Křesťan má svůj řád, stejně jako hinduista či muslim. Náboženství vám určuje styl, řád.

Tantra je mimo všechny řády. 

Kde není disciplína, není ani vynucený řád a ve vás vznikne naprosto jiný řád. Začnete poslouchat svůj vnitřní hlas. Vy to neděláte vědomně, děje se to samo intuitivně.

Tantra vytváří prostor, aby se to mohlo stát. Nevybízí, nečeká… jen vytváří prostor. A když je prostor připraven, začne do něj vše proudit 🙂

Tantra učí, že jste-li vy v pořádku, je celý svět v pořádku. Jste-li vy v harmonii, je celá existence v harmonii s vámi.

Jestliže nejste v pořádku, není celý svět v pořádku.

Společnost vyžaduje určitý řád. Pokud děláte co chce společnost, všichni jsou spokojeni. Ale jakmile sejdete z cesty, všichni se začnou zlobit. A síla davu umí udělat své.

Tantra je rebelství. Je to rebelství jednotlivce. Jakmile se vymaníte z ,, otroctví “ pocítíte , že vás obklopuje něco jiného, něco víc, něco překračující lidské chápání. Spadnou vám klapky z očí. 

Ty klapky jsou to, čemu říkáme mysl. Vaše myšlení , vaše předsudky, vaše navyklosti, vaše znalosti, vaše společenské řády a pravidla – to všechno vytváří vrstvu zaslepující oči. Jste přetížení, zahlcení a vaše pozornost je odvedená mimo vás. 

Tantra chce abyste byli živý –  tak živý jako stromy, tak živý jako řeky, tak živý jako slunce a měsíc. 

Podívejte se na svůj život. Jste svobodní ? Nejste ! Jsme spoutáni tisíci různými způsoby. Možná to nevidíte, ale je to tak. 

Chcete-li vstoupit do světa tantry, musíte si uvědomit, že jste otroky. Je to v nás silně zakořeněno, ale jakmile si to uvědomíme, zbavíme se toho. Nechlácholte se, nelžete si a neříkejte si že je všechno v pořádku. Není…

cely váš život je noční můra. Podívejte se na něj ! Není v něm žádná poezie, hudba, tanec a láska ani modlitba. Jedeme jak stroje !

Tohle není oslava života !

Radost ? To je pouhé slovo  ze slovníku. 

Blaženost ? O té jste sice slyšeli, ale už netušíte co to je.

Vše krásné vypadá bezvýznamně a vše bezvýznamné vypadá důležité…to je přece chaos ! Člověk pořád jen hromadí peníze a myslí si, že dělá něco významného. Ale to není pravda. 

Udržujte bdělou pozornost – to je jediná možnost. Minulost neexistuje, budoucnost ještě neexistuje, jediné co je reálné je TADY a TEĎ

Vítejte ve světě vědomí vašeho těla a vesmíru.

Osho.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.